Kontaktujte nás: +421 910 499 910 | info@siberiahaus.sk facebook.com/penzionsiberiahaus
0,00 €

Objav čarovný relax

uprostred nedotknutej prírody

Malebná obec Osturňa sa nachádza na úpätí pohoria Spišská Magura - priamo v srdci Pieninského národného parku. História obce siaha až do 16 storočia, avšak modernizácia a postupné sťahovanie národa do priemyselnejších zón spôsobilo postupné znižovanie počtu obyvateľov. 

Popularitu tejto obce zvýrazňuje okrem fantastickej prírody aj veľká dominanta. Pamiatková rezervácia ľudovej architektúry. V oblasti Osturne sa nachádza viac ako 150 rázovitých dreveníc s hospodárskymi dvormi, ktoré vystihujú usadlú goralskú obec. Celková dĺžka obce presiahne aj 10 km a po prechádzaní sa po nej, akoby ste mali pocit, že všetok čas ktorý sa dnes ženie raketovou rýchlosťou, neznamenal nič. A predsa znamená, iba vás prepadne pocit, že na všetko krásne v živote sa čas nájde a musí. Osturňa je svojou polohou síce takmer najsevernejšia obec, no práve to vôbec nehovorí o niečom zápornom. Práve naopak. Ideálna poloha smerom na pôvabnú Bachledovu Dolinu, kúsoček do Tatranskej Lomnice a na veľhory Vysoké Tatry, Pieniny sú priamo v srdci obce pokoja. 

Topky v okolí Osturne a čo s voľným časom? (do 15 km )

  1. Belianska jaskyňa - dĺžka 3,8 km Počas prehliadky jaskyne môže návštevník obdivovať sintrové vodopády, pagodovité stalagmity, jazierka a mnohé ďalšie formy jaskynnej výzdoby. Jedna zo zastávok na prehliadkovej trase je v Hudobnej sieni, ktorá dostala pomenovanie podľa zvukov dopadajúcich kvapiek vody na hladinu jazierka. V tejto sieni sa pre jej výborné akustické podmienky organizovali hudobné koncerty reprodukovanej klasickej hudby. Počas letných horúčav padne ideálne pre telo pobyt v tejto Jaskyni a teplota okolo 5 - 6 °C osvieži každého. Zdroj: www.ssj.sk (8 km od Osturne)
  2. Tatranská Lomnica - možnosť rôznych výletov v okolí Vysokých Tatier odporúčame spojiť s výletom buď s horským vodcom na Lomnický štít, alebo pohodlne s lanovkou a užívať si výšku cez 2 600 m.n.m. ( 14 km od Osturne)
  3. Therma Bania - Poľsko majú radi mnohí Slováci, ktorí vyhľadávajú susednú krajinu nielen kvôli výhodným ponukám, ale aj pretože táto oblasť ponúka mnohé mega-aquaparky, tento populárny aquapark ponúka cez 100 atrakcií s desiatkami bazénov. 
  4. Chodník korunami stromov - Ak by ste mali chuť stráviť pár minút nad stromami a pozrieť sa na okolie Ždiaru zvýšky, nemali by ste obísť iba dva roky otvorený chodník Korunami stromov v Bachledovej doline. (15 km od Osturne)
  5. Goralské múzem v Ždiari - Oblasť typická pre mohutných Goralov poskytuje príjemný zážitok v goralskom štýle, hudba či svadba alebo výlet s koníkmi v okolí Ždiaru? Nechajte sa hýčkať príjemným prostredím. (8 km od Osturne)

poznámka: V prípade záujmu Vám vieme zaistiť dopravu na atrakciu po rozumnej vzájomnej dohode.